Technické služby v Jablonci odvážejí sníh z centra a plánují úklid parkovišť

20. leden 2021 10:42, aktualizováno
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Technické služby Jablonec odvážejí z centra sníh

V Jablonci nad Nisou napadly v posledních dnech desítky centimetrů sněhu. Technické služby ho proto začali odvážet z centra města na deponii za městskou sportovní halou.  Ve městě je vytipovaných sedm míst, ze kterých se bude sníh dnes a zítra odvážet. 

„Protože přestalo sněžit, začali jsme odvážet sníh z Mírového náměstí, pak přejdeme na dvůr městské policie a budeme pokračovat dál. Nejdéle však do 22 hodiny, kdy začíná noční klid. Zbytek budeme odvážet zítra,“ uvedl Martin Černý, vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu.

Majitelé nemovitostí v Jablonci se musí postarat o rampouchy na svých domech

Potom se bude sníh odvážet z okolí městského divadla, Eurocentra, od přechodů pro chodce z ulic Generála Mrázka a Horního náměstí. Hromady sněhu brání v rozhledu při výjezdu ze Staré Osady na ulici Československé armády, na křižovatkách Revoluční x Pražská, Oblouková x Revoluční, Oblouková x Janáčkova, Palackého x U Kostela, Mládí x Palackého a Pionýrů x Vítězslava Nezvala.

Technické služby Jablonec také začaly plánovat postupný úklid parkovišť, hlavně těch na sídlištích. Umísťují tam informativní tabule a žádají obyvatele, aby na dobu úklidu přeparkovali. 

„Letos se to vůbec neosvědčilo, auta zůstávají na svých místech, parkuje se i na zákazech nebo u kontejnerových stání,“ komentoval Martin Černý a upozornil, že ve čtvrtek 21. ledna plánují uklízet parkoviště v ulici Březová, v části mezi ulicemi Spojovací a V Luzích, o den později pak v ulici Korejská.

autoři: Miroslav Holubec , Eva Malá , reČRoL | zdroj: Magistrát města Jablonec nad Nisou
Spustit audio

Související