Sýry, chléb, pivo, dort, med i zelí: Představujeme nové Regionální potraviny Libereckého kraje

Vítěz 2021 v kategorii Cukrářské výrobky včetně cukrovinek: Smetanovo tvarohový dort z Mimoně

9 ze 77 přihlášených výrobků získalo v letošním roce prestižní značku Regionální potravina Libereckého kraje. Seriál Českého rozhlasu Liberec, který připravil redaktor Jaroslav Hoření, vás v každém díle vede k některému z oceněných chovatelů, pěstitelů či výrobců. Zavítáme i do Mimoně a podíváme se do cukrářské výrobny na vznik oceněného smetanovo-tvarohového dortu.

Smetanovo tvarohový dort z Mimoně se skládá z několika vrstev křehkého korpusu spojeného nadýchaným smetanovo-tvarohovým krémem z plnotučného tvarohu. Dort má mírně nakyslou osvěžující chuť po tvarohu a je bohatě zdobený.

Výrobce: Zmrzlinárna Ralsko - Ivana Jablonovská

Zmrzlinárna Ralsko, která se nachází v Mimoni, nabízí denně více než 100 druhů zmrzlin včetně šílených příchutí, jako jsou čabajková, asfaltová, křenová, sýrová, chlebová, koprová a další. Zákazníci si mohou pochutnat také na domácích dortech, které si mohou zakoupit jak čerstvé, tak i zamražené.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.