Sýry, chléb, pivo, dort, med i zelí: Představujeme nové Regionální potraviny Libereckého kraje

Vítěz 2021 v kategorii Sýry včetně tvarohu: GRIL přírodní sýr nezrající

Putování za výrobci oceněných regionálních potravin Libereckého kraje nás zavede do rodinné mlékárny v Jeřmanicích, kde vzniká vítěz kategorie Sýry včetně tvarohu Gril přírodní sýr nezrající. Kouzlo výroby představil David Erlebach redaktorovi Jaroslavu Hořenímu.

Sýr je charakteristický svou plnou chutí, která je dána kvalitním mlékem bez úpravy tučnosti. Je určen výhradně k přímému a krátkému tepelnému zpracování na grilu či na pánvi. Sýr není zapotřebí dochucovat, což však nevylučuje např. obalení v oblíbené bylinné směsi.

Výrobce: Mléko Jeřmanice s.r.o. 

Rodinná mlékárna z Jeřmanic zahájila provoz v roce 2014. Výrobky jsou vyráběny tradičními technologiemi. Mezi její produkty patří mléko plnotučné, smetanový zákys, tvarohy, jogurty, pomazánky a několik druhů sýrů. Výrobky jsou prodávány na farmářských trzích a ve vybraných prodejnách.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.