Sýry, chléb, pivo, dort, med i zelí: Představujeme nové Regionální potraviny Libereckého kraje

Vítěz 2021 v kategorii Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy: Ruprechtovo maso ve vlastní šťávě

Ruprechtovo maso ve vlastní šťávě je poslední oceněnou Regionální potravinou Libereckého kraje, kterou v našem seriálu představujeme. Do řeznictví v libereckých Ruprechticích za řezníkem Jaroslavem Rydvalem nás zavede redaktor Jaroslav Hoření.

Ruprechtovo maso ve vlastní šťávě se vyrábí z vepřové plece, která je pouze nahrubo opracovaná, nakrájená na kousky a smíchána  s kořením. Směs se plní do sklenic a řádně se provaří. Maso je vhodné jako rychlý a chutný oběd do práce nebo na dovolenou, při které nechcete trávit dlouhý čas vařením.

Výrobce: MASO RYDVAL s.r.o.

Řeznictví a uzenářství U Rydvalů se nachází v libereckých Ruprechticích. Nabízí výhradně čerstvé maso z českých chovů a uzeniny vlastní výroby. Mimo kamenné prodejny disponuje také pojízdnou prodejnou, kterou zákazníci mohou potkat na farmářských trzích po celém kraji.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.