Sváteční hudební pořad: Velikonoční výběr Zdeňka Rakušana

Muzikolog a rozhlasový kolega, redaktor Zdeněk Rakušan vybral jarní písně s vazbou na lidové i duchovní velikonoční tradice a přidal i zajímavosti o tvorbě jednotlivých kapel, souborů a interpretů.

Hodinový hudební pořad je sestavený z jarních melodií; uslyšíte Jiřího Pavlicu a jeho Hradišťan, liberecké soubory Collibet a Akcent, jablonecké Vrabčáky i melodie z Weberovy rockové opery Jesus Christ Superstar.

Pořad končí písní Hradišťanu z alba Vteřiny křehké, a my, na autorovu prosbu, ještě vyřizujeme jeho dík za pomoc s přípravou pořadu Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.