Sváteční hudební pořad: Velikonoční výběr Zdeňka Rakušana

Muzikolog a rozhlasový kolega, redaktor Zdeněk Rakušan vybral jarní písně s vazbou na lidové i duchovní velikonoční tradice a přidal i zajímavosti o tvorbě jednotlivých kapel, souborů a interpretů.

Hodinový hudební pořad je sestavený z jarních melodií; uslyšíte Jiřího Pavlicu a jeho Hradišťan, liberecké soubory Collibet a Akcent, jablonecké Vrabčáky i melodie z Weberovy rockové opery Jesus Christ Superstar.

Pořad končí písní Hradišťanu z alba Vteřiny křehké, a my, na autorovu prosbu, ještě vyřizujeme jeho dík za pomoc s přípravou pořadu Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...