Středeční Noční linka: Vykonávali jste či vykonáváte svou práci s láskou?

1. květen 2019

Měli jste nebo máte svou práci rádi a co na ní nejvíc? To, že něco vytváříte pro druhé, že jste v kontaktu s lidmi? Je pro vás vaše práce i jednou z lásek?

Je 1. května svátek práce i lásky. Lásku můžeme mít i k povolání, profesi,kterou vykonáváme. Někteří ji vystudovali cíleně,aby se mohli konkrétní práci věnovat, jiní se ke své budoucí vytoužené profesi dostali oklikou. Když se někdo své profesi věnuje s láskou, je to určitě znát i ve výsledku.

Poděkoval vám někdy váš zákazník, klient, pacient za to, že jste dali do své práce i kus svého srdce? Jsou profese, které si láskyplný přístup přímo žádají - ošetřovatelé, lékaři, sestřičky. Cítili jste z jejich přístupu lásku?

Na vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.