Středeční Noční linka: Pěstounská péče a adopce - má to smysl

18. květen 2022

Máte osobní zkušenost s pěstounskou péčí nebo adopcí? Pokud ano, co bylo na počátku tohoto rozhodnutí? A co na to váš partner?

Byl proces, který adopci nebo pěstounské péči předcházel, náročný? Jakými testy jste museli projít? Co vám pěstounská péče nebo adopce přinesla? Naplnilo se vaše očekávání? Jak obrovský závazek to pro vás byl a jak vám to změnilo život? Znáte ve svém okolí někoho, kdo se k této velké životní roli rozhodl? Jak to dopadlo? A víte o někom, u koho to nemělo dobrý konec? Žili jste třeba vy sami nějakou dobu v dětském domově nebo u pěstounů? A jaké jsou vaše vzpomínky?

Právě o tom budeme debatovat ve středeční Noční lince Českého rozhlasu, kterou vysíláme ze Zlína.

Vaše příspěvky můžete psát na rohlas.cz/linka, na e-mail nocnilinka@rozhlas.cz nebo v době vysílání volejte na číslo 731 800 900.

Těší se na vás moderátorka Jarka Barboříková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová