Sobotní Noční linka: Využití nejen volného času v době pandemie

6. únor 2021

Co nového jste začali dělat právě v době pandemie a čemu jste se začali více věnovat? Udělali jste konečně to, co už jste plánovali dlouho a prostě na to pořád nebyl čas ani energie? Třeba opravy doma v bytě? Nebo jste se začali učit něčemu novému? A začali jste se učit doma se svými dětmi či vnoučaty? A jak vás to baví?

V současné pandemické době se asi mnozí učíme hospodařit s časem úplně jinak, než jsme byli zvyklí. A také ho často míváme patrně více, než jsme byli zvyklí. necestujeme, nejezdíme na výlety a vlastně ani na návštěvy a mnozí pracují z domova. A tak se mnozí dostáváme k věcem, na které jsme dříve neměli vůbec čas a nebo nás vůbec nenapadly dělat. A co vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.