Sobotní Noční linka: Vyčerpání, syndrom vyhoření

22. prosinec 2018

Jak zvládáte stresové situace? Co ustojíte a s čím už si nejste schopní poradit? Umíte předejít úplnému vyčerpání? Co vám pomáhá? Kdo nebo co vám bere nejvíce síly?

Je možné vyhnout se syndromu vyhoření? Potkalo vás to někdy? Díky čemu jste našli novou chuť do života, práce, výchovy dětí...? Jak jste vyzráli na předvánoční stres?

Všichni si přejeme klidné Vánoce, přitom je právě předvánoční čas nejhektičtějším obdobím v roce. Vánoční úklid, pečení cukroví, dlouhé fronty v obchodech, resty v zaměstnání, do toho všeho ještě nějaká ta nemoc a místo, abychom v klidu usedli ke štědrovečernímu stolu, spíš se sesuneme pod něj.

Zlaté časy, kdy jsme byli ještě dětmi a nic z toho hektického na nás nedoléhalo. Vnímali jsme jen kouzlo Vánoc. Čím je ale člověk starší, tím více zodpovědnosti má k sobě, k rodině a tím více se ho dotýkají takzvané stresové nemoci, tedy vyčerpání nebo syndrom vyhoření.

autor: Romana Lehmannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.