Sobotní Noční linka: Stanujete, jezdíte do kempů a nebo už na to jen vzpomínáte?

13. červenec 2019

Jezdíte stanovat s rodinou, s přáteli? Kdy jste naposledy spali ve stanu? Jaké historky a zážitky máte se stanováním spojené? Co se dá v přírodě zažít? Bylo to i pořádné dobrodružství? Jaké kempy máte zmapované a co jste tam zažili? Budete i letos v létě v kempu pod stanem? Máte svůj letitý stan a nebo jste vyzkoušeli i moderní stany, které se postaví jen rozepnete tašku? Zvládnete takový stan pak zase zpátky složit nebo je to pro vás práce na celé odpoledne?

Obliba stanování mezi Čechy opět roste. I letos v čase prázdnin a dovolených vyrážejí do kempů. Novinkou jsou stany, které se rozloží hned po vyjmutí z tašky. Sbalit takový stan podle návodu je ovšem mnohdy nadlidský výkon. Jak jednoduše se stan sám postaví, o to hůř se potom skládá zpátky do tašky. Vyzkoušeli jste také takový?

Posluchačka Noční linky paní Mirka vzpomíná na stanování po celé republice. Každé léto se s rodinou vydali do nějakého kempu a prožili tam nezapomenutelné chvíle. Vařili si v kotllíku, nohy umývali v potoce a cítili se volně a svobodně. Jedno léto ovšem přes noc udeřily silné bouřky a přívalový liják. Když je nad ránem vzbudilo mokro a houpání stanu, zjistili, že voda vymlela břeh a oni se ocitli uprostřed velké vody.

Po letech na to ale paní Mirka vzpomíná jako na zajímavý zážitek a na kempování rozhodně nezanevřela. Do stanu se chystá s manželem Honzou a společnými známými už koncem července. Protože jsou dnes i větší možnosti a stan mají odolnější, nepromokavý, věří, že si to společně užijí.

A jaké jsou vaše příhody spojené se stanováním a kempováním? Co jste všechno zažili a s čím se museli i potýkat? Můžete nám o tom dnes v noci vyprávět. Na vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.