Sobota: Vzpomínka na telegram

Telegram byl kdysi nositelem informací, které nesnesly odklad a měly mimořádnou důležitost. Telegramem se posílaly informace o narození potomka, výhře v loterii, přání k životním jubileím, pozvání na promoci, svatbu. Vzpomenete si na příhodu spojenou s odesláním nebo doručením telegramu?

V roce 1844 odeslal Samuel Morse z washingtonského Kapitolu na nádraží v Baltimore první telegram na světě. Údajně poslední telegram, který byl odeslán na území České republiky podal student Martin Jonáš 31. března 2010 těsně před půlnocí z nádražní pošty v Brně. Telegram má toto znění: POSLEDNI TELEGRAM V HISTORII CESKYCH POST DO MUZEA REKORDU A KURIOZIT POSILA MARTIN JONAS. Podle odesilatele si už ani pracovnice pošty nedokázala vzpomenout, kdy naposled přišel někdo telegram podat. Možná si vzpomenete, kdy vy jste poslali nebo dostali důležitý telegram, možná otevře zajímavý příběh…


autor: David Hamr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.