Slovan Liberec posílil sešívaný záložník Hromádka. „Líbila se mi jeho první reakce,“ uvedl trenér Hoftych

22. leden 2020 14:43

Po návratu z Kypru se fotbalisté Liberce připravují na ligový start v domácích podmínkách. Tentokrát bez výrazných změn v sestavě. Zatím jako nejzajímavější se jeví příchod třiadvacetiletého slovenského záložníka Jakuba Hromady. Do Slovanu přišel na půlroční hostování z pražské Slavie.

„Kuba Hromada je výborný fotbalista, bojovník i kvalitní hráč. Rok měl problémy se zraněním, teď už to má všechno v pořádku. Byla možnost ho získat na hostování,“ okomentoval příchod Jakuba Hromady liberecký trenér Pavel Hoftych. Přiznal, že je pro něj v případě zájmu o jakéhokoliv hráče důležitá jeho bezprostřední reakce.

Pavel Hoftych - trenér libereckého Slovanu

„Mě se líbila hned jeho první reakce, že ano, že za Liberec chce hrát, že se chce dostat do top formy, že ví, že tady pro to má veškeré podmínky. Očekáváme, že se obě strany dostanou do stejné frekvence a oběma stranám to prospěje,“ doplnil liberecký trenér.

Třiadvacetiletý rodák z Košic má za sebou působení v mládežnické akademii turínského Juventusu. Zahrál si také v Plzni a naposledy ve Slavii. Jenže poraněný kotník ho téměř na rok vyřadil ze hry. Podstoupil operaci. Právě od jeho zdraví se odvíjí i jeho osobní ambice v libereckém dresu. 

„Věřím tomu, že budu celý půlrok zdravý, udělám pro to maximum. Od toho se to všechno bude odvíjet. Jestli budu pravidelně nastupovat, tak nic víc si přát nemůžu,“ uvedl Jakub Hromada.

 Něco navíc by si ale přeci jen možná přál. Třeba v lize nebo poháru uspět se Slovanem.

„Je tam čtvrtfinále poháru, bylo by skvělé vyhrát znovu nějakou trofej pro Liberec. Ty ambice jsou velké, nejen moje, nejen klubu. Ideální scénář je být zdravý a pravidelně nastupovat. Věřím tomu, že právě Liberec mi pomůže znovu nastartovat kariéru,“ dokončil mladý hráč.

Jakub Hromada by v záloze měl nahradit Oscara, který odešel do Slavie. Jenže jisté místo v sestavě v žádném případě nemá.

„To neznamená, že Kuba Hromada má tady položené místo a bez kvality, bez dobrého tréninku a bez zdravotního stavu bude hrát. To určitě ne,“ říká fotbalový kouč Pavel Hoftych na adresu slovenské posily.

autoři: Pavel Petr , Pavel Petr
Spustit audio