Silné bouřky v Česku lámaly stromy a zastavily provoz na několika tratích

Voda z přívalového deště zaplavila vestibul stanice metra Můstek

Česko zasáhly v pondělí odpoledne a večer extrémně silné bouřky. Na některých místech zastavily provoz na železnici kvůli popadaným stromům, hasiči také vyjížděli k zatopeným sklepům. Nikde ale bouřky větší škody nenapáchaly a zamířily do Polska.

Vedle jihu Čech a Vysočiny zasáhly silné bouřky také Středočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj. Vyskytly se i v Praze, Libereckém kraji a s výjimkou Zlínského kraje i na celé Moravě a ve Slezsku.

Kolem šesté hodiny večer popadaly stromy na několik tratí. Vlaky tak nejezdí z Českých Budějovic do Benešova v úseku Chotoviny – Tábor, kde nefunguje ani náhradní autobusová doprava, protože stromy podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové zatarasily i silnice. Problémy jsou i na dalších regionálních tratích.

„V jižních Čechách například mezi Temelínem a Číčenicemi, rovněž také mezi Bechyní a Sudoměřicemi u Tábora a potom ve Středočeském kraji mezi Vlašimí a Postupicemi na trati Benešov u Prahy – Trhový Štěpánov. Provoz je tam zastavený, někde se připravuje náhradní autobusová doprava," upřesnila Pistoriusová.


Radarový snímek území České republiky v pondělí 29. července v 18:15 hodin

Čtěte také

Spustit audio
autoři: Jana Zemanová, Michal Záboj, Tereza Bartůňková, Pavel Pavlas, Hana Mikulincová, Václav Plecháček, Marína Dvořáková, Simona Bartošová, Veronika Neprašová, Dagmar Mudrová, Iveta Záleská