Setkání u mikrofonu: S reprezentačním gólmanem Romanem Willem o nejen českých hokejových brankách

19. květen 2021

Náš pravidelný pořad tentokrát nabízí povídání o hokeji i věcech kolem něj. A cestování, které s hokejkou a pukem souvisí. Hostem Pavla Petra byl Roman Will, v poslední sezóně strážce svatyně Traktoru Čeljabinsk v Kontinentální hokejové lize.

Čtěte také

Roman Will, hokejový gólman, reprezentant. Jak se vůbec stalo, že se z něj stal brankář? Někdo ho očaroval a chtěl jít v jeho stopách? Bál se jako malý kluk postavit se do cesty letícímu puku? Mají hokejoví brankáři místa, která nejsou krytá a tam to pořádně bolí? Způsobil někdy puk Romanu Willovi vážnější zranění? A co říká historickým záběrům, na kterým mají gólmani jen minimální ochranu?

Je těžké po celou dobu zápasu, tedy šedesát minut, udržet koncentraci? Jak hokejový brankář, jestli vůbec, vnímá diváky? A došlo i na působení Romana Willa v Rusku, Švédsku a zámoří i na to, jak ve svých 28 letech vidí svou budoucnost, poslechněte si to.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.