Rýmovník, kávový lógr nebo rozmarýn. To jsou bojovníci za čistou domácnost. Takhle vyzrajete na moly

Jak si i bez chemie udržet domácnost čistou a voňavou? Pachy v lednici zaručeně pohltí koření.

Vezměte starší silonku a vkládejte do ní všechno, co vám voní. Třeba lehce nadrcený hřebíček, rozmarýn a tymián. Po pachu z lednice nebude po pár dnech ani stopa.

Pach z odpadu můžete přirozeně odstranit kávovým lógrem. Stačí, když spojíte lógr s horkou vodou. Odpadní trubky zbavíte nečistot i mastnoty.

Byt krásně provoníte, když při luxování vložíte do sáčku vysavače levanduli nebo čerstvě utržený rýmovník. Rýmovník můžete použít také v boji proti šatním molům. Stačí čerstvé listy rozdrtit, položit na kousek vaty a vložit do skříně. Tento přírodní odpuzovač měňte tak dlouho, dokud se molů nezbavíte.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...