Rušnou křižovatku u jablonecké přehrady čekají opravy. Začnou 5. srpna

3. srpen 2021 10:08

Dopravu v Jablonci nad Nisou zkomplikuje od čtvrtka 5. srpna modernizace dvou rušných křižovatek Palackého ulice s Riegrovou a U Přehrady. Práce jsou naplánované na tři měsíce.

Čtěte také

Jak Českou tiskovou kancelář informovala vedoucí kanceláře primátora Jana Matěchová, průjezd křižovatkou zůstane zachovaný, ale s omezením, dají se tam tak ve špičkách čekat kolony. Trasa z Riegrovy ulice přes Palackého do ulice U Přehrady a v opačném směru patří k nejrušnějším jabloneckým tepnám, denně tudy projedou tisíce automobilů.

Hlavním cílem projektu je modernizace semaforů na obou navazujících křižovatkách, ty jsou už v havarijním stavu a navíc nedokážou reagovat na hustotu provozu. Projekt také počítá do budoucna s vytvořením cyklopruhů podél Palackého ulice od Horního náměstí až k hasičské zbrojnici ve Mšeně.

„V dané oblasti bude v následujících třech měsících postupně vyměněna stávající světelná signalizace, dojde k úpravě chodníků i zeleně, instalováno bude nové veřejné osvětlení," popsal rozsah prací vedoucí oddělení investiční výstavby magistrátu Pavel Sluka. Po celou dobu stavby bude podle něj zachován obousměrný průjezd křižovatkami vždy v jednom pruhu.

Práce jsou rozdělené do tří etap, první začne ve čtvrtek a omezí provoz na křižovatce ulic U Přehrady a Palackého. Úpravou projde přechod pro chodce v ulici U Přehrady kolem školky a ulice dostane nové chodníky a veřejné osvětlení. V září budou práce pokračovat druhou etapou v ulici Palackého, a v říjnu dostane nové chodníky a osvětlení Riegrova ulice, kde navíc přibude odbočovací pruh.

autor: reČRoL | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související