Radim Nyč: Na Jizerské 50 je ředitelem tratí, nikdy ji ale neběžel. Zato má olympijský bronz z Calgary

Kolega Pavel Petr si do Setkání u mikrofonu pozval, podle svých slov, milého a vzácného hosta; bronzového medailistu ze zimních olympijských her v Calgary 1988 a bývalého reprezentanta v běžeckém lyžování Radima Nyče.

Radim Nyč při natáčení rozhovoru s Pavlem Petrem

Radim Nyč pochází z Liberce, bylo jasné, že se na běžecké lyžování vrhne od malička Vzpomíná si na svou první medaili? Jak se změnil život vrcholových sportovců po sametové revoluci? Uvažoval úspěšný lyžař po konci kariéry o trenéřině, nebo o novinářské profesi? Působí totiž jako televizní spolukomentátor a jeho syn David je náš rozhlasový kolega. Nemrzelo Radima Nyče, že se David nevydal v otcových lyžařských stopách? A dělal syn Nyč někdy rozhovor s otcem Nyčem?

Jizerská padesátka je dalším tématem rozhovoru. Ročník 2022 je v programu od 11. do 13. února a, mimochodem, tento závod je stejně starý, respektive mladý jako ředitel jeho tratí, Radim Nyč. Čím pro něj tradiční lyžařské klání v Jizerských horách je? A jak je možné, že ho bývalý vynikající lyžař běžec na vlastní kůži nikdy neabsolvoval?

Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související