Psovi kočičí přípravek proti klíšťatům nevadí, opačně to nezkoušejte, radí veterinářka
Adéla Havlíčková je nejen veterinářkou, ale také musherkou. O tomto sportu, ale také o tom, jak se nejlépe starat o naše zvířecí přátele, přišla povyprávět do Dopoledne pod Ještědem.
Před káru se dávají ti nejhloupější psi, ti nejlépe táhnou…
Adéla Havlíčková
Jarní počasí přináší kromě radosti z teplých dnů i začínající starosti s výskytem parazitů v podobě blech nebo klíšťat. Ta dokážou znepříjemnit život nejenom psům a kočkám, ale i jejich majitelům. Zkušená veterinářka poradí, jak je to s prevencí, očkováním, a co dělat v případě, kdy nám domácí mazlík přinese blechy domů. Také se dozvíme, proč by pes neměl pít vodu z kaluží, a proč je důležité nejenom v jarní přírodě mít psa na vodítku. V rozhovoru došlo i na to, jestli psi a kočky můžou mít koronavirus, poslechněte si to.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.