Provazochodec, ohňová show. Muzejní noc v Liberci nabídne nevídanou podívanou

16. říjen 2017
Provazochodec (ilustr. foto)

V Liberci dnes začne cirkusová zábava. Právě cirkus je totiž tématem letošní muzejní noci, během níž jsou galerie a muzea přístupná zdarma.

V liberecké Oblastní galerii ji zahájí výtvarná dílna, následovat budou tři komentované prohlídky expozic. Muzejní noci se účastní i Severočeské muzeum, Technické muzeum a Automuzeum v Domě Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích.

Hlavní program čeká návštěvníky na pódiu ve Vítězné ulici. Začíná v 18 hodin a končí o půlnoci ohňovou show, doplňuje ředitel Oblastní galerie Jan Randáček: „Budou vystupovat hlavně regionální hudební skupiny, divadelní představení a proběhne taky slavnostní zahájení, kterého se zhostila iQLandia. Má to být světelně-zvukové zahájení muzejní noci pod Ještědem, tak to bude určitě zajímavé.“

Provazochodec mezi věžemi muzea? To tu ještě nebylo

Interiéry bazénové haly v Lázních

Severočeské muzeum nabídne o dnešní muzejní noci s tématem cirkus od osmnácti hodin výtvarnou dílnu s výrobou cirkusácké harmoniky. Přístupná bude výjimečně i věž a terasa, ale také všechny expozice. Připraveny jsou komentované prohlídky hracích strojů. Podle ředitele muzea Jiřího Křížka návštěvníky čeká i jedno překvapení.

„Večerní program na Muzejní noci je tradičně bohatý. Kromě tvůrčích dílen a hudebních vystoupení bude mezi věžemi chodit provazochodec, takže to bude dobrodružné, akrobatické,“ říká Křížek a doplňuje: „Myslím, že za těch 120 let, co tu stojí budova Severočeského muzea, tu nic podobného nebylo.“

Severočeské muzeum v Liberci připomělo 440 let městského znaku speciálním programem