Projektovou dokumentaci na rekonstrukci libereckého bazénu prověří České vysoké učení technické
22. květen 2024 16:27
Škola má za úkol ověřit, zda dokumentace nevykazuje známky manipulace nebo nadhodnocení některých položek. Důvodem prověrky je korupční kauza na liberecké radnici.
Čtěte také
Policie v jedné z větví korupční kauzy obvinila náměstka libereckého primátora Petra Židka. Ten měl opravu bazénu na starost a po obvinění rezignoval.
Za posudek Magistrát města Liberce zaplatí necelé dva miliony korun. „Na dílo budou mít 50 dnů, takže bychom rádi měli v polovině července výsledek tak, abychom mohli pokračovat ve výběrovém řízení. Do té doby, doufám, bude i administrátor soutěže, který převezme rozjetou soutěž,“ řekl primátor Jaroslav Zámečník ze Starostů pro Liberecký kraj.
Posudek chce vedení města přidat k žádostem o dotace na opravu bazénu.
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zákon o lobbingu míří do Senátu. Piráti ho chtějí opravovat, podle ODS by to ohrozilo jeho schválení
-
ŽIVĚ: Češi hrají s USA 2:2, výhra by zajistila prvenství ve skupině. Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos
-
Kauza Kuciak stále není u konce. Slovenský nejvyšší soud zrušil dosavadní rozsudek
-
Beneš: Plně státní ČEZ má svá pro i proti. Výhoda je, že stát jednodušeji ovlivní cenovou politiku