Projekt rekonstrukce Jiráskova divadla v České Lípě je hotový. Máme fotky

14. květen 2020

Česká Lípa bude mít nové kulturní centrum, které vznikne rekonstrukcí tamního Jiráskova divadla. Jak bude vypadat? Město projekt a vizualizaci představilo online.

Z někdejší tělocvičny a později divadelního sálu v České Lípě se má stát víceúčelový kulturní stánek. Budovu Jiráskova divadla totiž po mnoha letech čeká zásadní rekonstrukce. Měla by začít letos na podzim. Prostor Jiráskova divadla bude po úpravách i nadále sloužit především divadelnímu umění, ale i hudebním koncertům a jiným kulturně-společenským akcím. Nově přibude druhý a zároveň hlavní vchod z Panské ulice.

Vstup do Jiráskova divadla z Panské ulice

Výraznější proměny se dočká hlavní sál. Například hlediště bude mít větší sklon, více prostoru pak vznikne mezi řadami. Tím se zlepší i pohodlí pro diváky. Uvnitř sálu přibydou další balkony, obří křišťálový lustr, který zdobí centrální prostor, zůstane zachován.

Brněnské architektonické studio Adama Rujbra do své koncepce interiéru zakomponovalo i novou kavárnu, která bude fungovat samostatně, i v době mimo představení, a další doplňkové prostory tak, aby se daly využívat pro různé typy nejen kulturních akcí.

Vstup do divadelní kavárny z Panské ulice
Divadelní kavárna

Zahájení rekonstrukce je podle mluvčí českolipské radnice Kristýny Brožové v plánu letos na podzim a potrvá zhruba dva roky.

autor: reČRoL | zdroj: Město Česká Lípa
Spustit audio

Související