Prázdninové toulky: V zákulisí liberecké zoo

Málokomu se poštěstí nahlédnout do kuchyně pro zvířata, nebo do míst, kam se běžný návštěvník nedostane. Jak se uklízí v pavilonu opic, na co si musí dát pozor chovatelé dravců a jak se pracuje se zvířecí psychologií, se v Zoo Liberec byla podívat moderátorka Iveta Kalátová.

Zooložka Petra Bolechová nás nechala nahlédnout do opičího menu

Když na nás šimpanz špulí pusu, není to polibek, ale zklidnění. Když cení zuby, není to smích, ale strach. Na druhou stranu, lidoopi moc dobře poznají, kdy se lidé smějí. Sami při úsměvu zuby neukazují. Zooložka Petra Bolechová, která má na starosti pavilon primátů v liberecké zoo, šimpanzí řeč skvěle ovládá. Spolu s mluvčí zoo Barbarou Tesařovou kolegyni Ivetu Kalátovou areálem provedly. Poslechněte si záznam.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová