Pozvánky na folkovou hudbu a vzpomínka na Václava Součka

3. květen 2022

Máme pro vás pozvánky především do východních Čech: například na druhou Hudební ochutnávku skupiny Wild West do královéhradeckého country klubu Lucie, tentokrát s hostujícím triem Přelet M. S.

Přidáme pozvánku na tradiční Festival trampských písní v Horním Jelení, na zahájení koncertní sezóny v zahradním areálu restaurace U letců ve Věkoších i do Bražce na festival Na ostrovech...

Smuténkou je pak zpráva o úmrtí Václava Součka, kolegy a mentora z královéhradeckého rozhlasu, mluvčího skupiny Lokálka, moderátora mnoha festivalů a akcí, které vstoupily do dějin.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...