Pondělní Noční linka: Poslední zvonění - maturita nebo učňovské zkoušky

6. květen 2019

Co se vám vybaví, když se řekne poslední zvonění, svatý týden a nebo potítko? Jak vzpomínáte na zkoušku dospělosti, jak dopadla vaše maturita nebo závěrečné učňovské zkoušky? Patřili jste mezi vzorné studenty, kteří se připravovali na maturitu v průběhu studia, nebo jste vše "doháněli" ve svatém týdnu a spoléhali i na štěstí?

Jak vaše maturitní nebo závěrečná učňovská zkouška probíhala? Měli jste štěstí na otázku? Zvládli jste vše v klidu nebo to pro vás znamenalo pořádné nervy? Jak se k vám chovali zkoušející?

Květen je ve znamení maturit, tedy zkoušek zakončujících úplné středoškolské vzdělání. Závěrečné zkoušky skládají i učni v učňovských oborech. Možná jste i vy potkali v ulicích namalované studenty při posledním zvonění. Jak na tuto zkoušku dospělosti vzpomínáte vy?

Kdy a v čem jste maturovali nebo jaký učňovský obor jste ukončovali závěrečnou zkouškou? Na vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.