Pondělní Noční linka: Poslední zvonění - maturita nebo učňovské zkoušky

6. květen 2019

Co se vám vybaví, když se řekne poslední zvonění, svatý týden a nebo potítko? Jak vzpomínáte na zkoušku dospělosti, jak dopadla vaše maturita nebo závěrečné učňovské zkoušky? Patřili jste mezi vzorné studenty, kteří se připravovali na maturitu v průběhu studia, nebo jste vše "doháněli" ve svatém týdnu a spoléhali i na štěstí?

Jak vaše maturitní nebo závěrečná učňovská zkouška probíhala? Měli jste štěstí na otázku? Zvládli jste vše v klidu nebo to pro vás znamenalo pořádné nervy? Jak se k vám chovali zkoušející?

Květen je ve znamení maturit, tedy zkoušek zakončujících úplné středoškolské vzdělání. Závěrečné zkoušky skládají i učni v učňovských oborech. Možná jste i vy potkali v ulicích namalované studenty při posledním zvonění. Jak na tuto zkoušku dospělosti vzpomínáte vy?

Kdy a v čem jste maturovali nebo jaký učňovský obor jste ukončovali závěrečnou zkouškou? Na vaše příběhy a vyprávění se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...