Pondělní Noční linka: Koho ze svých známých byste ocenili a za co?

28. říjen 2019

Znáte ve svém okolí někoho, kdo by si zasloužil vyznamenání či ocenění za to co dělá? Je to někdo, kdo žije pro druhé, pomáhá společnosti, vytváří trvalé hodnoty? Kdo z vašich známých a nebo lidí, které jste poznali, by si podle vás zasloužil mít na své hrudi ocenění?

Stalo se tradicí, že prezident republiky v dnešní sváteční den uděluje vyznamenání těm, kteří se podle jeho názoru zasloužili o rozvoj a věhlas naší země. Jsou to ale i lidé, kteří se nebáli nasadit vlastní život, riskovat pro druhé, neváhali pomoci.

Komu byste ze svých známých, ale i neznámých, přáli ocenění a proč? Koho ze svého okolí byste vyzdvihli a za co?

Na vaše příběhy se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.