Pondělní Noční linka: Čeho bych se na cestě lidského pokroku chtěl/a dožít

13. květen 2024

Inspirujte se třeba tím, jakým vizionářem byl Jules Verne, zapojte svou fantazii a řekněte, čeho byste se na cestě lidského pokroku chtěli dožít.

Vždyť je to už víc než padesát let, co lidská noha vstoupila na měsíční povrch, cestu kolem světa zvládneme za méně než osmdesát dnů, zkoumání podmořského života v ponorce také není nic neobvyklého a ocelových měst a vynálezů zkázy by se také dalo najít hodně.

To, čeho byste se chtěli v oblasti vědecko-technického pokroku dožít (a také proč) nám můžete svěřit písemně na e-mailu linka@rozhlas.cz nebo jej zatelefonujte do studia. Na čísle 731 800 900 se bude těšit Borek Kapitančik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.