Pohádkové kostýmy vystavují na hradě Valdštejn

1. červen 2017

Prsten princezny Arabely a kostýmy ze čtyř pohádek jsou ode dneška k vidění na hradě Valdštejn v Českém ráji.

Na Valdštejně panuje čilý stavební ruch. To ale hradním pánům nijak nebránilo v přípravě výstavy kostýmů z filmových pohádek, které se tam nebo v okolí natáčely. Seriál Arabela a pohádky Princ Bajaja, Princ a Večernice a Kočičí princ.

„Jedna z epizod Arabely se točila v biliárním sále, kde je výstava kostýmů ze seriálu,“ říká kurátorka výstavy Eliška Gruberová, která kostýmy vybírala. Jsou mezi nimi šaty princezny Slavěny z Prince Bajaji. Nedaleko Valdštejna sídlil čaroděj Mrakomor z Prince a Večernice. I tuto pohádku si návštěvníci hradu v Českém ráji připomenou.

Šaty princezen Arabely a Xenie

„A posledním zastoupeným titulem je Kočičí princ. To proto, aby si na své přišly i děti, protože to byla pohádka vyloženě s dětskými hrdiny, takže uvidí šaty malých šlechtičen,“ popisuje kurátorka.

Zaujme jistě i prsten princezny Arabely. Už existuje jen jediný exemplář této magické rekvizity. Podívat se na něj a na výstavu lze do konce prázdnin.

Šaty z pohádky Princ Bajaja
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.