Pohádkové kostýmy vystavují na hradě Valdštejn

1. červen 2017

Prsten princezny Arabely a kostýmy ze čtyř pohádek jsou ode dneška k vidění na hradě Valdštejn v Českém ráji.

Na Valdštejně panuje čilý stavební ruch. To ale hradním pánům nijak nebránilo v přípravě výstavy kostýmů z filmových pohádek, které se tam nebo v okolí natáčely. Seriál Arabela a pohádky Princ Bajaja, Princ a Večernice a Kočičí princ.

„Jedna z epizod Arabely se točila v biliárním sále, kde je výstava kostýmů ze seriálu,“ říká kurátorka výstavy Eliška Gruberová, která kostýmy vybírala. Jsou mezi nimi šaty princezny Slavěny z Prince Bajaji. Nedaleko Valdštejna sídlil čaroděj Mrakomor z Prince a Večernice. I tuto pohádku si návštěvníci hradu v Českém ráji připomenou.

Šaty princezen Arabely a Xenie

„A posledním zastoupeným titulem je Kočičí princ. To proto, aby si na své přišly i děti, protože to byla pohádka vyloženě s dětskými hrdiny, takže uvidí šaty malých šlechtičen,“ popisuje kurátorka.

Zaujme jistě i prsten princezny Arabely. Už existuje jen jediný exemplář této magické rekvizity. Podívat se na něj a na výstavu lze do konce prázdnin.

Šaty z pohádky Princ Bajaja
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?