Pohádkové kostýmy vystavují na hradě Valdštejn

1. červen 2017

Prsten princezny Arabely a kostýmy ze čtyř pohádek jsou ode dneška k vidění na hradě Valdštejn v Českém ráji.

Na Valdštejně panuje čilý stavební ruch. To ale hradním pánům nijak nebránilo v přípravě výstavy kostýmů z filmových pohádek, které se tam nebo v okolí natáčely. Seriál Arabela a pohádky Princ Bajaja, Princ a Večernice a Kočičí princ.

„Jedna z epizod Arabely se točila v biliárním sále, kde je výstava kostýmů ze seriálu,“ říká kurátorka výstavy Eliška Gruberová, která kostýmy vybírala. Jsou mezi nimi šaty princezny Slavěny z Prince Bajaji. Nedaleko Valdštejna sídlil čaroděj Mrakomor z Prince a Večernice. I tuto pohádku si návštěvníci hradu v Českém ráji připomenou.

Šaty princezen Arabely a Xenie

„A posledním zastoupeným titulem je Kočičí princ. To proto, aby si na své přišly i děti, protože to byla pohádka vyloženě s dětskými hrdiny, takže uvidí šaty malých šlechtičen,“ popisuje kurátorka.

Zaujme jistě i prsten princezny Arabely. Už existuje jen jediný exemplář této magické rekvizity. Podívat se na něj a na výstavu lze do konce prázdnin.

Šaty z pohádky Princ Bajaja
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser