Plánujete obměnit vánoční výzdobu? Vlastní si můžete vyrobit na nejmodernějších technologiích v liberecké IQLandii

4. prosinec 2021

V liberecké IQLandii si zájemci můžou vyzkoušet práci s 3D tiskárnou nebo laserovou řezačkou, kterými je vybavena tamní chytrá dílna IQFABLAB. Na těchto technologiích si pak můžou vyrobit třeba originální vánoční ozdoby nebo vlastní šperky. Jak moc je to obtížné, to na místě zjišťovala redaktorka Ivana Bernáthová.

V liberecké IQLandii se lidé můžou naučit používat 3D tiskárnu

Lektoři v dílně IQFABLAB seznámí lidi se potřebným softwarem, přes který se výroba na nejmodernějších přístrojích řídí. Někdo pak zvládne navrhnout si vlastní výrobky, pro zájemce o vánoční ozdoby jsou pak připraveny šablony.

V liberecké chytré dílně iQFABLAB připravili šablony, podle kterých si lidé můžou vyříznout vlastní vánoční ozdoby

„Vybere si jen vzory ozdob, které se mu líbí a za pomocí lektora si je na laseru vyřízne. Potom si je z té překližky vyloupe, má možnost si je tady zabrousit, popřípadě nějak barevně poupravit, přelakovat. Odnese si pak domů svoje originální, prakticky ručně vyrobené ozdoby,“ přiblížil vedoucí dílny IQFABLAB Eduard Hurt. Kromě výroby celých předmětů si můžou lidé třeba něco vygravírovat na donesený dřevěný předmět.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.