Písně z legendárního vodáckého alba Proč bychom se netopili a další

14. červenec 2026

Podobně jako pití piva, houbaření, turistické značení a neustálé mrmlání a nespokojenost je pro Čechy typické i vodáctví. Nebo chcete-li vodní turistika či dokonce vodní sport.

Je skutečně pozoruhodné, kolik lidí se v těchto letních časech vydává za hranice komfortu, sbalí si pár věcí a tráví několik dní pádlováním a dobrodružstvím, prověřuje partnerské či kamarádské vztahy a provětrává hlasivky u ohňů ve vodáckých kampech.

Za touto romantikou se vydáme i v dnešních Folkových pohlazeních, přičemž si nejvíce budeme hrát z legendárního vodáckého alba Proč bychom se netopili, kde kapely Hop trop a Samson a jeho parta doslova zhudebnily texty Zdeňka Šmída z jeho kultovní stejnojmenné knihy.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.