Pěvecký sbor Aurea Rosa žádná opatření nezastaví. „Zkoušíme online!“

5. květen 2020

Členové pěveckého sboru Aurea Rosa z Liberce z řad seniorů se teď nemohou fyzicky scházet, aby zkoušeli na připravovaný koncert. Scházejí se proto ve „virtuálním prostoru“.

Čtěte také

Zpěváci z libereckého pěveckého sboru Aurea Rosa při Univerzitě třetího věku tamní Technické univerzity nemůžou kvůli mimořádným opatřením proti koronaviru společně do zkušebny. A tak se téměř 40 seniorů naučilo ovládat Skype a své písně i tak zkouší pravidelně, skoro každý den z pohodlí a bezpečí svých domovů. Koncert uspořádají hned, jak to bude možné. Poslechněte si reportáž.

Podívejte se na videozáznam koncertu libereckého smíšeného pěveckého sboru Auera Rosa na skalním hradě Vranov, který byl pořízen 27. července 2019:

 

autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová