Petr Čech v premiéře dvakrát inkasoval a Arsenal prohrál s West Hamem

9. srpen 2015

Český brankář Petr Čech nebude v dobrém vzpomínat na premiéru v Premier League v dresu Arsenalu. Kanonýři prohráli 0:2 a při prvním gólu neměl reprezentační gólman čisté svědomí.

Do konce prvního poločasu chyběly dvě minuty, když hostující West Ham zahrával přímý kop. Payet poslal centr do pokutového území, český brankář na něj vyběhl, ale předskočil ho Kouyaté a hlavičkou do opuštěné branky otevřel skóre.

Arsenal byl aktivnější, míč měl ve svém držení 62 % času a z dvaadvaceti střel se jeho hráči šestkrát trefili mezi tyče. Brankáře Adriana ale nepřekonali.

Naopak ještě jednou inkasovali. V 56. minutě nejdřív nevyužil velkou šanci na vyrovnání Giroud a na druhé straně Zarate z dvaceti metrů přesnou střelou k tyči překonal Petra Čecha.

Zdramatizovat utkání mohl devět minut před koncem Oxlade-Chamberlain, ale jeho střelecký pokus skončil na boční síti. V nastaveném čase se ještě po střele Alexise vyznamenal brankář West Hamu Adrian.