Pátek: Už jenom diplom chybí

Donutily vás někdy okolnosti nastudovat si třeba i složitou problematiku v nějakém oboru, který vám byl dosud cizí? Nebo jste se sami začali o nějaký obor zajímat a začali se v něm vzdělávat? Orientujete se v něčem tak, že vaši známí říkají - měl/a by ses tím živit?

Občas se dostaneme do situace, ve které se neorientujeme. Ať už řešíme právní nebo finanční problém, nemoc, technický zádrhel, či cokoliv jiného. Pak se buď s důvěrou svěříme do rukou odborníků, nebo se necháme vláčet okolnostmi. Nebo se můžeme rozhodnout skoncovat se svojí neznalostí a ke konkrétnímu problému si najdeme informace, necháme se poučit, začneme hlouběji studovat, až se sami staneme téměř odborníky. A nemusí nás přímo něco tlačit, někdy si obzory rozšíříme proto, že nás daný obor začne zajímat.


autor: Jindra Moravcová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser