Páteční Noční linka: Jednat s odvahou, ale i rozvahou

15. listopad 2019

Kdy naposledy jste potřebovali pořádný kus odvahy? V jakém případě je odvaha pomocníkem a v jakém už přítěží? Co považujete za odvážné a co je podle vás už zbytečný risk? Vzpomenete si na nějaký odvážný čin druhých? Co vám zůstalo nesmazatelně uložené v paměti? K čemu se už dlouho přemlouváte, na co nedokážete najít odvahu?

Už za pár dní si připomeneme třicet let od sametové revoluce, při té příležitosti si přečteme a poslechneme nejeden příběh odvážného studenta té doby. Jako o odvážné se mluví také o šestnáctileté švédské aktivistce Gretě Thunbergové, která bojuje za ochranu klimatu.

Odvaha se nedá upřít ani učitelce mateřské školy z Olomoucka, která chránila děti vlastním tělem před nárazem auta. Ale odvážné činy nemusí být jen velkými skutky, o kterých se píše, mluví a za něž lidé dostávají ocenění.

autor: Romana Lehmannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...