Ota Jirák: Loutka Hele? Hned jsem věděl, jak bude mluvit

12. duben 2018

Loutku Hele z legendárního Studia Kamarád už víc než třicet let dabuje Ota Jirák. Jak vzpomíná na začátky dětského pořadu v 80. letech?

„Už si pomalu přestávám vzpomínat, protože to už je 33 let, co jsme s tím začali. Ale vzpomínám na to rád, za těch let se toho stalo tolik, že by to vydalo na román,“ říká známý český herec a dabér. 

Hele měl mít hlas někoho jiného

Původně ale měl loutce Hele propůjčovat svůj hlas někdo jiný. „Vzal to Milan Neděla, který se pak naneštěstí roznemohl, tak mě požádali znovu, jestli bych do toho nešel,“ vzpomíná Jirák na začátky natáčení oblíbeného dětského televizního pásma.

Ota Jirák

Hele se herci zalíbil napoprvé. „Jak jsem viděl toho panáka, tak se mně tákhle roztáhla huba a hned jsem věděl, jak to bude mluvit,“ říká s úsměvem Jirák, který Heleho dabuje už přes třicet let. 

A co vzkazuje posluchačům Českého rozhlasu Liberec? To už si poslechněte ze záznamu rozhovoru… 

Postava Hele ze Studia Kamarád
autor: Jaroslava Mannová
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.