Odpočívají v orchidejích, velké jsou jako článek malíčku. Liberecká zoo má nové obyvatele

2. březen 2022

Zoologická zahrada v Liberci jako jediná v Česku chová listovnice pestré. Drobné žabky z Jižní Ameriky tam mají speciální terárium, které napodobuje jejich přirozené prostředí.

Liberecká zoologická zahrada začala s chovem vzácných žabek listovnic pestrých. Má je jako jediná zoologická zahrada v Česku a jako třetí v celé Evropě. V pavilonů tropů pro šestici obojživelníků vzniklo na míru vyrobené speciální zázemí. 

Listovnice pestrá v liberecké zoo

Drobná listovnice pestrá žije ve volné přírodě v tropických a subtropických lesích a mokřadech Jižní Ameriky, a to především v Kolumbii, Venezuele, Guyaně a Brazílii. Liberecká zoo je jedinou v Česku, která je chová. Se zooložkou Petrou Hnidovou natáčel redaktor Tomáš Mařas.

Co je to paludarium? Jak listovnice vypadají a proč se zahrada rozhodla je chovat? Poslechněte si reportáž.

autoři: Tomáš Mařas , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...