Odpočívají v orchidejích, velké jsou jako článek malíčku. Liberecká zoo má nové obyvatele
Zoologická zahrada v Liberci jako jediná v Česku chová listovnice pestré. Drobné žabky z Jižní Ameriky tam mají speciální terárium, které napodobuje jejich přirozené prostředí.
Liberecká zoologická zahrada začala s chovem vzácných žabek listovnic pestrých. Má je jako jediná zoologická zahrada v Česku a jako třetí v celé Evropě. V pavilonů tropů pro šestici obojživelníků vzniklo na míru vyrobené speciální zázemí.
Drobná listovnice pestrá žije ve volné přírodě v tropických a subtropických lesích a mokřadech Jižní Ameriky, a to především v Kolumbii, Venezuele, Guyaně a Brazílii. Liberecká zoo je jedinou v Česku, která je chová. Se zooložkou Petrou Hnidovou natáčel redaktor Tomáš Mařas.
Co je to paludarium? Jak listovnice vypadají a proč se zahrada rozhodla je chovat? Poslechněte si reportáž.
Související
-
Liberecká zoo rozšířila svou kolekci chovaných zvířat o trojici unikátních viskač
Liberecká zoo je první v Česku a šestá ze zahrad v Evropě, která chová jihoamerické hlodavce z čeledi činčilovitých.
-
Z téhle změny máme radost, je naděje, že budeme moct realizovat rekonstrukce, říká mluvčí zoo
Hostem Dopoledne pod Ještědem byla mluvčí Zoologické zahrady Liberec Barbara Tesařová.
-
Vidět je ji možné jen na dvou místech na světě: Na Borneu a v Liberci. Masožravka láčkovka rádža
Liberecká botanická zahrada je v současnosti jedinou na světě, kde je k vidění masožravá rostlina jménem láčkovka rádža. V přírodě se vyskytuje pouze na Borneu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.