Od hráče přes trenéra extraligového týmu k pozici šéftrenéra České hokejové reprezentace: Filip Pešán

Pozvání Pavla Petra do pořadu Setkání u mikrofonu přijal Filip Pešán, kouč české hokejové reprezentace, bývalý sportovní ředitel a jeden z nejúspěšnějších trenérů Bílých Tygrů.

Filip Pešán v posledních týdnech čelí kritice za názory směrem k mládežnickému hokeji a účasti na mistrovství světa dvacetiletých. Pavel Petr vám ale šéftrenéra českého hokeje a hlavního trenéra reprezentace představí i trochu jinak. Třeba jako hokejistu, nebo muže, který pamatuje 13 let dlouhou spolupráci Bílých Tygrů s farmou z Benátek nad Jizerou. A také muže, který stál i u největšího úspěchu libereckého hokeje, totiž titulu.

autoři: ppe , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.