O dohodě mezi stávkujícími lékaři a vládou a nutných reformách, které s tím souvisí s ředitelem Nemocnice Jablonec nad Nisou Vítem Němečkem

15. prosinec 2023

Redaktorka Jana Švecová se ředitele Nemocnice Jablonec nad Nisou a bývalého poslance za ODS Víta Němečka ptala na dopady podpisu smlouvy mezi stávkujícími lékaři, lékařskou komorou a vládou a na reformy ve zdravotnictví.

Čtěte také

„Na první pohled se zdá, (že smlouva) zakládá nutnost do budoucna zavést řadu změn, aby naše zdravotnictví bylo dále na vysoké úrovni a aby bylo dostupné,“ hodnotí podpis dohody mezi lékaři a vládou Vít Němeček.

V jablonecké nemocnici, kde se k protestům proti neúnosnému počtu přesčasových hodin připojilo 45 lékařů ze 140, chtějí problém vyřešit například delším náhradním volnem. Hledat chtějí například i další lékaře.

Pacienti by ale neměli podle Víta Němečka být žádným způsobem v péči omezeni. „Po Novém roce (1. ledna 2024, pozn.red.) bude naše nemocnice fungovat ve standardním režimu, ať jde o akutní, nebo plánovanou péči,“ řekl ředitel.

K požadavku na výsluhy pro lékaře, jako mají například policisté, s kterým přišel bezprostředně po podpisu smlouvy mezi vládou, lékařskými odbory a VZP prezident České lékařské komory Milan Kubek, Vít Němeček říká: „Rozhodně s tím nesouhlasím a stydím se za prezidenta České lékařské komory. A tímto ho vyzývám k odstoupení z funkce, protože ji dělá špatně, nestačí na ni a je nutné, aby ho nahradil někdo jiný.“

Poslechněte si záznam celého rozhovoru.

autoři: Jana Švecová , reČRoL
Spustit audio

Související