Nové chodníky na mostě v Semilech musí stavaři předláždit
21. květen 2025 16:18
Liberecký kraj bude u stavební firmy reklamovat chodníky na nově opraveném mostě v centru Semil.
Během rekonstrukce za 80 milionů korun stavbaři po obou stranách mostu chodníky rozšířili, nově je kryje žulová dlažba. Ta se ale podle chodců houpe. Dlažební kostky jsou navíc položené jinak, než bylo stanoveno v projektu.
„Neodpovídají projektové dokumentaci rozměrově, jsou větší, než byly v projektové dokumentaci a protože nebylo použití jiného materiálu formálně schváleno, dodavatel je vyzván, aby most předláždil. Věřím, že potom už budou všichni semilští spokojeni. Bude se předláždovat za otevřeného provozu,“ upřesnil hejtman Martin Půta ze Starostů pro Liberecký kraj.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Modrý kodex? ODS je rozpolcená. Kupka se musí rozhodnout, na jaké je straně, myslí si Dolejší
-
Amerikanistka: Trump je egomaniak. Kdyby mohl, tak nechá svůj portrét vysekat do Mount Rushmore
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje
-
‚Nespravedlnost!‘ křičel odsouzený Ujgur. Po rozsudku smrti ostře napadl thajský soudní systém