Nové CD Monogramu, pozvánky a písně, které jste ještě neslyšeli

26. listopad 2019

Bluegrassová stálice skupina Monogram z Prahy v tomto roce natočila nové CD Simple man. Ještě než si ho představíme, pozveme se na koncert Epy de mye 7. 12. v Proseči a na festival Vánoční Prázdniny v Telči 27. - 30. 12.

Nebude chybět kalendárium k výročí Bůčka z Kamelotu a mistra Pavlici z Hradišťanu, také takřka zapomenutého písničkáře Bohdana Mikuláška.

V premiéře v tomto dílu pořadu i zazní písně Jindry Černohorského z právě natáčeného alba Řekni mi, pro které snaží prostřednictvím crowdfundingového serveru Startovač získat finanční podporu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.