Není to jen sounáležitost hudební, ale i lidská, říká o Severáčku jeho sbormistryně Silvie Langrová

Silvie Langrová vede proslulý liberecký pěvecký sbor Severáček od roku 1997. Do té doby sbor vedl Milan Uherek, který ho roku 1958 se svou manželkou Jiřinou Uherkou založil. Silvie Langrová zavzpomínala nejenom na osobnost Milana Uherka, ale také se vrátila ke svým pěveckým začátkům, prozradila, co všechno musí sbormistryně zvládnout, a jak si vede Severáček v době pandemie.

Severáček jsou mé myšlenky, má práce a někdy i starosti…
Silvie Langrová

Silvie Langrová s Jakubem Marvanem

Jak se Silvie Langrová dostala k hudbě, jak k Severáčku a proč nezpívá operu v Národním divadle? V čem je kouzlo souboru, který po desetiletí spojuje stovky zpěváků? Jak se Severáčku zkouší online? A naučí se zpívat každý? Poslechněte si rozhovor, ve kterém nechybí ani hudba, je to přece o Severáčku.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.