Největší problémy Liberce? Hlasujte a rozhodněte, co radnice musí vyřešit

16. říjen 2017
Liberecká radnice

Liberec hledá deset největších problémů města. Mohou je vybírat samotní obyvatelé. Na veřejné debatě už lidé společně s úředníky a politiky vytyčili deset problémů, další ale mohou zájemci dál přidávat.

První desítku problémů sestavili obyvatelé spolu s představiteli města na začátku října na veřejné debatě. Tam se například vyprofilovaly problémy, které obyvatele trápí, jako nedostatek přechodů pro chodce, nedostatek parkovacích míst na sídlištích, malý zájem města dělat něco s opuštěnými a hyzdícími budovami v centru Liberce. Na seznamu je třeba také špatné stravování ve školních jídelnách nebo problematika územního plánu.

Svůj hlas dejte na webu města do 10. listopadu

Pokud lidé chtějí o problémech hlasovat, mají dvě možnosti. Jednou je papírová anketa v Libereckém zpravodaji, který chodí lidem do schránek. A druhou variantou je formulář na webu města. Na stránce www.liberec.cz najdou lidé seznam problémů a mohou hlasovat. Hlasy mají dva.

A kromě toho mohou sami připojit ještě jakýkoliv další podnět, který je trápí a který je podle nich třeba řešit. Aktuálně má na webu města nejvíc hlasů problematika územního plánu.