Nejdřív jsem si myslel, že je to pirátská loď, ale časem jsem na to přišel, vzpomíná na své začátky malý jachtař

7. červenec 2021

Už v pěti letech se František Burda zamiloval do jachtingu. Jeho dědeček mu tehdy koupil jachtu a František v ní rovnou vyplul na vodu. Teď je mu jedenáct a láska k plachtění za ta léta jen zesílila. Do českolipského Jacht klubu na Máchovo jezero se za ním vypravila redaktorka Lucie Fürstová.

Jsem dědeček, dálkový řidič, kuchař, servisák, trenér, záchranář a při online škole i učitel. Na důchod jsem nemohl dostat lepší dárek…
Luděk Čeřovský, dědeček Františka Burdy

Jedenáctiletému Františkovi Burdovi jachting učaroval. Mladý sportovec závodí sice i v alpském lyžování a atletice, silný vítr a velké vlny jsou mu ale nejbližší. V roce 2020 se v lodní třídě Optimist stal mistrem republiky a zvítězil také v bronzové skupině na mistrovství Evropy ve Slovinsku. Letos se mu dobře dařilo Polsku a také se nominoval na Mistrovství světa v italském Lago di Garda (2. - 8. července 2021).

Čím je pro Františka jeho dědeček Luděk Čeřovský? Jak jedenáctiletý kluk jachtu ovládá? A jak hodnotí sportovní nasazení svého svěřence jeho dědeček/trenér? Poslechněte si reportáž z hladiny Máchova jezera.

autoři: Lucie Fürstová , reČRoL
Spustit audio

Související