Nejbarevnější umění? Obrazy Vladimíra Větrovského vás nabijí pozitivní energií

10. leden 2018

Obrazy plné výrazných barev a jednu plastiku představuje v liberecké galerii Prostor 228 Vladimír Větrovský. Do Liberce přivezl své obrazy z poslední doby.

Současný malíř, sochař a autor prostorových objektů pracuje střídavě ve Francii a v Česku. Známý je například jeho interaktivním labyrint Mraveniště, který vytvořil v Písku na 400 metrech čtverečních z recyklovaného dřeva.

p_20180108_181927.jpg

Nechte se pohltit intenzivními barvami

„Na někoho to může působit tematicky nesourodě, ale ve výsledku je tam minimálně jedna spojovací linie, a to je barva,“ říká Větrovský. Barvou je pozorovatel výstavy doslova pohlcen. „Opustil jsem tendenci v umění, kdy skrze dva obrazy řeším vnitřní problémy.“

„Snažím se nořit do imaginárních prostorů, světů, ale nesnažím se diváka negativním způsobem ovlivnit, naopak se ho snažím povzbudit k životu a vidět svět v lepších barvách.“
Vladimír Větrovský

Vladimír Větrovský nevystavuje svá díla v liberecké Galerii 228 poprvé, říká kurátor výstavy Ondřej Jerman: „Svou práci představil už v roce 2013. Obrazy jsou velmi pestré a intenzivní.“ Výstava je k vidění až do 28. února.

Umělec, výtvarník V. Větrovský má rád pestré barvy
autor: Lucie Fürstová | zdroj: Český rozhlas Liberec

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.