Nejbarevnější umění? Obrazy Vladimíra Větrovského vás nabijí pozitivní energií

10. leden 2018

Obrazy plné výrazných barev a jednu plastiku představuje v liberecké galerii Prostor 228 Vladimír Větrovský. Do Liberce přivezl své obrazy z poslední doby.

Současný malíř, sochař a autor prostorových objektů pracuje střídavě ve Francii a v Česku. Známý je například jeho interaktivním labyrint Mraveniště, který vytvořil v Písku na 400 metrech čtverečních z recyklovaného dřeva.

p_20180108_181927.jpg

Nechte se pohltit intenzivními barvami

„Na někoho to může působit tematicky nesourodě, ale ve výsledku je tam minimálně jedna spojovací linie, a to je barva,“ říká Větrovský. Barvou je pozorovatel výstavy doslova pohlcen. „Opustil jsem tendenci v umění, kdy skrze dva obrazy řeším vnitřní problémy.“

„Snažím se nořit do imaginárních prostorů, světů, ale nesnažím se diváka negativním způsobem ovlivnit, naopak se ho snažím povzbudit k životu a vidět svět v lepších barvách.“
Vladimír Větrovský

Vladimír Větrovský nevystavuje svá díla v liberecké Galerii 228 poprvé, říká kurátor výstavy Ondřej Jerman: „Svou práci představil už v roce 2013. Obrazy jsou velmi pestré a intenzivní.“ Výstava je k vidění až do 28. února.

Umělec, výtvarník V. Větrovský má rád pestré barvy
autor: Lucie Fürstová | zdroj: Český rozhlas Liberec

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.