Nefungující zvuková signalizace komplikuje nevidomým přechod libereckého Šaldova náměstí

Přejít jednu z nejrušnějších křižovatek Liberce je teď pro nevidomé obtížné. Zvuková signalizace je mimo provoz a vodicí pes v tomto případě pomoci nedokáže.

Čtěte také

V Liberci můžete o posledním dubnovém týdnu potkat nevidomé s vodicím psem, který má uvázanou zelenou stuhu. Připomínají tím týden vodicích psů a kolemjdoucí se jich mohou bez ostychu zeptat třeba na službu jejich čtyřnohého společníka.

Speciálně vycvičený pes toho zastane hodně. Nedokáže ale pomoci nevidomému přejít jednu z nejrušnějších křižovatek města, na Šaldově náměstí, kde už měsíce nefunguje signalizace pro nevidomé.

Podle náměstka primátora pro technickou správu města Liberce Jiřího Šolce z hnutí ANO by měla být funkční nejpozději do konce května.

S nevidomými chodci na Šaldově náměstí natáčel redaktor Tomáš Mařas, poslechněte si reportáž.

autoři: Tomáš Mařas , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.