Nefungující klimatizace, uzavírky, práce na silnici, vyšší počet cyklistů aneb Léto v autě

Dopravní expert Roman Budský připomene některá pravidla bezpečné jízdy, na která někteří řidiči možná už tak trochu zapomněli.

Čtěte také

Podle zahraničních výzkumů výkon řidiče například výrazně ovlivňuje hudba. Jak dopravní expert Roman Budský potvrdil, nejbezpečnějším hudebním žánrem pro řidiče je klidné country a lehká jazzová hudba. Naopak za méně bezpečný žánr je považován hip hop a překvapivě i vážná hudba, která střídáním rytmů může vyřadit některé řidiče z tempa.

Co řidičům vlastně vadí na pravidle zipu? Jsou moderní interiéry automobilů, hlavně displeje, pro řidiče ideální? Odkud se bere nevraživost mezi řidiči automobilů a cyklisty? Poslechněte si záznam rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová