Nedělní Noční linka: Rodáci a osobnosti vašeho kraje

2. duben 2023

Každý region je něčím unikátní a jedinečný. Přírodní památky, umělecká díla, architektonické skvosty, historické mezníky NEBO slavná jména! A ta nás budou dnes v Noční lince zajímat. 

Jaký zajímavý rodák pochází z místa, kde žijete? Jak vás osobně jeho působení ve vašem kraji ovlivnilo? Co pro vás znamenal a jaký nechal odkaz budoucím generacím? Co pro vaši obec nebo kraj udělal a jak si region jeho osobnost připomíná? Nebo snad přineslo jeho dílo užitek celému světu? Byl to slavný cestovatel, spisovatel, učitel, zpěvák, herec, vědec, lékař? 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.