Nedělní Noční Linka: Patří/patřil sport do vašeho života?

7. květen 2023

Jaké zážitky se sportem jsou pro vás nezapomenutelné? Sportovali jste za mlada a patří aktivní pohyb do vašeho života i v seniorském věku? Kdo vás přivedl ke sportu? A byli jste někdy v nějakém oddílu? Jakému druhu sportu a vůbec pohybu holdujete? Dělali jste nějaký sport aktivně, závodně, či přímo na profesionální úrovni? A potvrdilo se vám známé úsloví „sportem ku zdraví“?

Znám několik obdivuhodných lidí, kteří i ve vysokém věku stále sportují. Po Olomouci vídáme pravidelně běhat muže, kterému táhne na devadesátý rok, je samá šlacha a přesto, že už to nejde jako dříve, stále se snaží běhat a to za každého počasí.

Znám osmdesátníky, kteří si střihnou maraton. Potkáváme seniorky, které už v dětství vstoupily do Sokola a láska k pohybu jim zůstala celý život a i když je třeba neminuly nemoci a zranění, ze sportovních aktivit zůstala alespoň dobrá parta, která se stále schází.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...