Nedělní Noční linka: Když už je turistů moc

7. červenec 2019

Žijete v místě, kde se v posledních letech turistický ruch zvýšil? Co vám vadí? Co naopak zájem návštěvníků přinesl vašemu městu, regionu? 

Která města, památky nebo přírodní zajímavosti praskají ve švech? Je dobře, že lidé chtějí poznávat Českou republiku, že podporují českou ekonomiku? Nebo by si turismus zasloužil regulaci? Jak by takové mantinely měly vypadat? Pracujete v turistické oblasti?  

Nejnavštěvovanějším místem v České republice byl v roce 2018 podle statistik agentury CzechTourism Pražský hrad, kterým prošlo 2,44 milionu lidí, druhým nejoblíbenějším cílem je lanová dráha na Petřín a třetím pražská zoologická zahrada.

Na jihu Čech je mezi turisty nejvyhledávanějším hrad a zámek v Českém Krumlově, kde kvůli velkému počtu návštěvníků uvažuje Národní památkový ústav o regulaci už při příchodu na nádvoří nebo do zahrad.

autor: Romana Lehmannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.