Neděle: Nejstarší vzpomínky našeho života

Jaká je vaše první vzpomínka? Je spojená s rodiči, sourozenci, školkou nebo místem, kde jste vyrůstali? Jaké máte nejstarší vzpomínky a proč? Myslíte si, že člověk automaticky vytěsňuje ty špatné, aby nám zůstaly v paměti spíše hezké zážitky z našeho života? A jaké jsou vzpomínky pro vás, kdo už léta žijete v zahraničí?

Vzpomínky jsou to jediné, co nám nikdo vzít nemůže. Mnohdy si nepamatujeme, co bylo před hodinou, včera, ale co jsme dělali před dvaceti, třiceti, padesáti lety, to víme s jistotou. Zkuste si vybavit svou nejstarší vzpomínku, ale bez fotografií nebo zápisků. Zkuste zavřít oči, zavzpomínat a popřemýšlejte, proč vám na mysli vytanula právě ta jedna konkrétní vzpomínka. Často máme se vzpomínkami spojený nejen obraz, ale také vůni, hudbu, počasí, apod.


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...